Українцям хочуть надати змогу отримувати всі соціальні послуги дистанційно

Усі соціальні послуги для українців хочуть зробити доступними в онлайн-режимі. Про це заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

За його словами, йдеться про всі види послуг – від оформлення статусу внутрішньо переміщеної особи до отримання пенсій та встановлення інвалідності.

«Ми хочемо зробити всі соцпослуги автоматичними, без чиновників та в онлайні. Це дуже важка системна реформа, бо вона потребує створення єдиної інформаційної бази. З погляду державного менеджменту – це дуже важливий проєкт. Крім якісного сервісу для людей, він означає верифікацію інформації та видалення із системи «мертвих душ». А це своєю чергою – економія грошей на неефективних виплатах, завдяки якій з’являється можливість індексувати інші», – наголосив міністр.

Окрім того, як зазначив посадовець, уже незабаром в онлайн-режимі українці зможуть відправити заявку на отримання пільгової іпотеки, розмитнити автомобіль, придбати військові облігації та отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон. Усе це буде доступне в «Дії». Можливість купувати військові облігації через застосунок запустять уже цього тижня, а відправити заяву на отримання пільгової іпотеки онлайн можна буде у жовтні.