Житловий кредит для ВПО під 3%

Державна спеціалізована фінансова установа “Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву” (Держмолодьжитло) пропонує такі житлові програми пільгового кредитування для ВПО:
Кредит для впо за рахунок грантових коштів уряду німеччини, що надаються через банк розвитку KFW. Пільгове іпотечне кредитування внутрішньо переміщених осіб за рахунок коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW), затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2021 р. №451.

Кредит для ВПО та АТО (ООС). Надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції (АТО) та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил (ООС) на придбання житла, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 980.
– Умовами для заявника є:

  1. перебування кандидата та членів сім’ї кандидата на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов,
  2. підтвердження кандидатом своєї платоспроможності. Платоспроможність кандидата передбачає, що за умови сплати щомісячного платежу, залишок середньомісячного доходу кандидата та повнолітніх членів сім’ї не може бути меншим, ніж прожитковий мінімум, визначений законодавством на відповідний період, з розрахунку на кожного члена сім’ї..
  3. згоди на доступ Держмолодьжитла та його регіональних управлінь/іпотечного центру до кредитної історії кандидата/переможця та/або на передачу інформації до Бюро про кредитний правочин з Держмолодьжитлом (згоди на збір, зберігання, використання та поширення через Бюро інформації про нього, яка визначена пунктами 1 і 2 частини першої статті 7 Закону України “Про організацію формування та обігу кредитних історій”);
  4. внесення кандидатом/переможцем на особистий рахунок не менше 6 відсотків вартості житла та коштів за площу та вартість житла, що перевищує нормативну, у разі її наявності.

При цьому кредит не може бути наданий особам, які або члени сім’ї яких за рахунок бюджетних коштів отримали державну підтримку/грошову компенсацію/кредити на пільгових умовах на будівництво (придбання) житла. Крім випадків, коли за рахунок державної підтримки/грошової компенсації/кредитів на пільгових умовах збудовано/будувалося або придбано житло, доступ до якого обмежено та яке знаходиться на території, що є тимчасово окупованою.

  1. Термін повернення кредиту: до 20 років, але не більше ніж до досягнення позичальником пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”
  2. Відсоткова ставка за користування кредитом – 3% річних, на період дії кредитного договору
  3. Розрахунок розміру кредиту здійснюється з урахуванням нормативної площі (21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю) та договірної вартості житла, але не більше граничної вартості житла, що придбавається

Як подати заявку:

Заява про намір отримати кредит подається заявником при його особистому зверненні до регіонального управління Держмолодьжитла або в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, який адмініструється державним підприємством “Дія”, що належить до сфери управління Мінцифри.

Якщо Ви бажаєте подати Заяву через портал Дія, перейдіть за посиланням.
Якщо Ви бажаєте подати заяву особисто, Вам необхідно заповнити відповідну форму Заяви в письмовому вигляді та звернутися з нею до регіонального управління/іпотечного центру Держмолодьжитла. Форма Заяви розміщена за посиланням.