Нова хвиля коронавірусу?

Триває сезон відпусток і більшість їздять відпочивати. Відпочивають не тільки в Україні, але і за кордоном, отже, велика ймовірність нової хвилі коронавірусу саме після сезону відпусток: кінець літа, або початок осені.

Повертаючись до дому, разом із засмагою, сувенірами ви можете “привезти” і новий штам “Дельта”, який досі залишається недостатньо дослідженим.

Всім відомі перші симптоми “Альфа” та “Бети”, але варіант з “Дельтою” дещо інший: більшість може припустити, що у них якась сезонна застуда, і продовжуватимуть відвідувати масові скупчення людей.

У багатьох відсутні загальновідомі симптоми: втрата запаху або смаку, натомість, у декого симптоми нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту. Серед поширеніших симптомів залишається лихоманка, головний біль, біль у горлі, нежить і кашель, отже, ви можете відчувати “Дельту”, як сильну застуду.

Вчора при Закарпастькій ОДА відбулося засідання Регіональної комісії з питань ТЕБ та НС, де головною темою була підготовка до нової хвилі коронавірусу. Зауважено відсутність маскового режиму та низький відсоток вакцинації.

Особлива увага прикута до освітян, адже штам “Дельта” вражає не тільки дорослих, але й дітей. Заразившись в школі, діти принесуть вірус додому. Щоби убезпечити самих педагогів і уникнути подальшого дистанційного режиму навчання, рекомендувати освітянам здійснити вакцинацію.

Тому, на засіданні комісії було запропоновано розробити новий алгоритм, щоби охопити вакцинацією якомога більшу кількість людей, у тому числі й освітян. Для цього, на базі сільських шкіл, працюватимуть мобільні бригади і щеплення можуть отримати всі бажаючі, навіть ті, хто не може самостійно прийти у пункт вакцинації.

Наприкінці, було наголошено, що з такими темпами вакцинації, які маємо у ці дні, ми довго не протримаємося. Закарпатці повертатимуться із заробітків, із подорожей. Кількість хворих буде тільки зростати. Згідно з прогнозами, область можуть закрити вже наприкінці вересня.

Будьте свідомі: повертаючись з подорожей, попередьте свого сімейного лікаря про режим самоізоляції та своїх родичів і друзів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів та гостей.

Будьте здорові!