Архів категорії: Новини

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ГОТІС” інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля

Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

      До уваги творчим громадянам!

До уваги творчим громадянам!

Рішенням сесії Ясінянської селищної ради №3128 від 09 липня 2024 року визначено земельну ділянку, за кадастровим номером 2123656200:09001:1315, що знаходиться біля будівлі Ясінянської ЗЗСО №1 для встановлення Алеї загиблим воїнам Ясінянської ТГ.

З метою підготовки території розпочато демонтаж постаменту під колишнім пам`ятником Борканюку.

Рішенням сесії Ясінянської селищної ради №3128 від 09 липня 2024 року оголошено конкурс на кращу проектну пропозицію Алеї загиблим воїнам Ясінянської ТГ. До участі у конкурсі запрошуються архітектори, художники, скульптори, творчі колективи, школярі, аматори, жителі територіальної громади та інші зацікавлені особи.

Вимоги до оформлення конкурсних робіт:

До конкурсу приймаються ескізи в електронному та паперовому варіанті.. Конкурсні роботи надаються в електронному варіанті, виконаному в одній з стандартних графічних програм та у друкованому вигляді, у вигляді малюнків, виконаних від руки.(формат А4, А3).

У представленому на конкурс комплекті в електронному та друкованому вигляді повинні міститись: кольорове рішення ескізу або чорно-білий варіант ескізу, текст пояснювальної записки щодо задумки майбутнього меморіалу.

До конкурсного проекту обов`язково додається заявка з відомостями про автора, що включають: прізвище, ім`я, по батькові, місце роботи, (навчання), контактні телефони та електронна адреса.

Конкурсні проекти подаються за адресою селище Ясіня, вул. Борканюка, 7, кабінет 6,  у 30-денний термін з дня оголошення Конкурсу. Електронний варіант просимо надсилати на поштову скриньку: info@yasinya-gromada.gov.ua

До відома депутатів Ясінянської селищної ради

Інформаційне повідомлення щодо порядку складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи

Положеннями окремих нормативно-правих актів для прийняття рішення про призначення в окремих випадках деяких видів допомог, надання пільг з оплати комунальних послуг, а також для включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, передбачено складання акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи (далі – Акт обстеження).

Зокрема, складання Акта обстеження передбачено для:

призначення житлової субсидії – пункти 8, 14, 27, 29 (у випадках, передбачених пунктами 25, 27, 28), 54 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) (далі – Положення № 848);

включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, – пункт 5 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2003 № 117 (зі змінами) (далі – Положення № 117);

надання пільг з оплати комунальних послуг – пункт 51 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 (зі змінами) (далі – Порядок № 373);

призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею – пункт 9 Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 № 1192 (зі змінами)     (далі – Порядок № 1192);

призначення допомоги на дітей одиноким матерям – пункт 352 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001№ 1751 (зі змінами)    (далі – Порядок № 1751);

призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – пункт 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 (зі змінами) (далі – Порядок № 250).

Положенням № 848, Положенням № 117, Порядком № 373, Порядком № 1192, Порядком № 1751, Порядком № 250 визначено, що Акт обстеження складається посадовою особою виконавчого органу сільської, селищної, міської ради територіальної громади (далі – посадова особа виконавчого органу).

При цьому відповідно до Положення № 848, якщо рішення про призначення (відновлення) житлової субсидії приймається на підставі Акта обстеження, такий акт складається посадовою особою виконавчого органу за зверненням громадянина та передається органам Пенсійному фонду України.

За технічної можливості заява громадянина щодо проведення обстеження матеріально-побутових умов його домогосподарства та/або фактичного місця проживання і складення відповідного акта передається органами Пенсійного фонду України виконавчим органам сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військовим адміністраціям.

Для складення Акта обстеження на запит виконавчих органів сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади або військових адміністрацій органами Пенсійного фонду України у п’ятиденний строк з дня його отримання подаються копії заяви та декларації такого домогосподарства.

Наказом Міністерства соціальної політики України від 04.07.2022 № 190 (у редакції наказу Міністерства соціальної політики України від 13.01.2023 № 16), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2022 за № 794/38130, затверджена форма Акта обстеження, що складається та підписується посадовою особою виконавчого органу, а також підписується особою, яка звернулася за державною виплатою та іншою особою, яка може засвідчити достовірність відомостей, наведених в Акті обстеження.

З огляду на зазначене, Акт обстеження складається посадовою особою виконавчого органу. Підстави для складання акта обстеження іншими особами (у тому числі представниками об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) відсутні.

Бюджетна партисипація

У межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», продовжуємо розповідати про інструменти партисипації, які можуть використовувати жителі громад. Ще один важливий механізм, про який ми хочемо розповісти, – це ЗБІР ПРОПОЗИЦІЙ ВІД ГРОМАДЯН. Це подача пропозицій від жителів громади до органу влади за затвердженою формою у визначений спосіб (онлайн, офлайн).

Чому це важливо?

Це спосіб впливу жителів громади на спільний місцевий бюджет. Принциповою відмінністю такого інструменту від бюджетних слухань є те, що громадяни залучаються до бюджетного процесу ще на етапі складання проєкту бюджету.

Як цим користуватися?

1. Орган місцевого самоврядування розробляє та приймає нормативно-правовий акт (НПА), який передбачає процедуру збору пропозицій від громадян до бюджету під час складання бюджету на наступний рік.

2. НПА має визначати відповідальних за збір пропозицій від громадян, роз’яснення щодо видів видатків, до яких громадяни можуть подавати свої пропозиції, спосіб подання пропозицій, строки збору пропозицій, як орган місцевого самоврядування відзвітує про результати збору пропозицій від громадян.

3. Рекомендовано заходи зі збору пропозицій від громадян під час складання бюджету проводити в період з 15 липня по 15 жовтня року з публікацією оголошення про проведення заходів на офіційному сайті органу місцевого самоврядування або в ЗМІ, також з формуванням розпорядження голови / рішення місцевої ради про проведення таких заходів.

У наступних публікаціях ми розповімо про інші інструменти партисипації, тож стеж за нашими постами з хештегом #включайся_в_бюджет_громади!

Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

ПОВІДОМЛЕННЯ

щодо розроблення проекту містобудівної документації

Назва проекту містобудівної документації:

  • Розробити проєкт містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану с. Чорна Тиса Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області поєднаних з детальним планом території для будівництва об’єктів рекреаційної інфраструктури.
  • Розробити проєкт містобудівної документації «Детальний план території для будівництва об’єктів рекреаційної інфраструктури на території та за межами населених пунктів смт. Ясіня та с. Чорна Тиса Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області».

Мета розроблення: визначення планувальної структури і функціонального призначення території, просторової композиції і параметрів забудови з врахуванням  всіх планувальних обмежень; визначення цільового призначення ділянок; визначення містобудівних умов та обмежень.

Замовник: Виконавчий комітет Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області.

Підстава для розроблення: ст. 16, 17, та 19 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», постанова КМУ від 01.09.2021 «Про затвердження Порядку розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації» та рішення Ясінянської селищної ради від 29.05.2024 р. № 3072 «Про внесення змін до Генерального плану с. Чорна Тиса поєднаного з детальним планом

територій та розроблення детального плану території за межами населених пунктів смт. Ясіня та с. Чорна Тиса Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області для будівництва об’єктів рекреаційної інфраструктури».

Відповідальна особа за організацію розгляду пропозицій:

Начальник відділу земельних відносин та просторового планування апарату виконавчого комітету Ясінянської селищної ради – Титаренко Олександр Петрович.

Пропозиції приймаються у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, місця проживання, особистим підписом заявника і повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил. Пропозиції, що надійшли після встановленого строку залишаться без розгляду.

Пропозиції та зауваження слід подавати до виконавчого комітету Ясінянської селищної ради за адресою: вул. Борканюка, 7 селище Ясіня, Закарпатська область, Рахівський р-н, 90630, e-mail: info@yasinya-gromada.gov.ua.

Терміни подання пропозицій: з 15.06.2024 року до 15.07.2024 року. Строк завершення розгляду пропозицій: 15.07.2024 року.

Про заплановані інформаційні заходи у вигляді громадських слухань щодо врахування громадських інтересів при обговоренні проекту містобудівної документації, буде повідомлено додатково.

Ясінянська селищна рада  повідомляє про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо містобудівної документації:

1.Про розроблення детальних планів визначення функціонального призначення земельних ділянок цільове призначення яких змінюється , за зверненням громадян:

  1. Дан Василь Дмитрович на земельну ділянку площею 0,0200 га., за адресою селище Ясіня, полонина Драгобрат за кадастровим номером 2123656200:08:001:0736 цільове призначення якої змінюється із земель для індивідуального садівництва (01.05) у землі для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування (03.08).
  2. Петращук Іван Дмитрович на земельну ділянку площею 0,0210  га., за адресою селище Ясіня, вул. Стефаника за кадастровим номером 21236562000:09:001:1298 цільове призначення якої змінюється із земель для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови (03.15) у землі для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (02.01).
  3. Тугай Тарас Володимирович на земельну ділянку площею 0,1200  га., за адресою с. Лазещина, урочище Горішків за кадастровим номером 21233684500:03:002:0098 цільове призначення якої змінюється із земель для індивідуального садівництва (02.05) у землі для індивідуального дачного будівництва (07.03).

За детальною інформацією стосовно містобудівної документації можна звертатися до адмінбудівлі Ясінянської селищною ради кабінет № 6 за адресою селище Ясіня вул. Борканюка 7.

Бюджетні слухання

У межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», ми продовжуємо розповідати про інструменти партисипації, які можуть використовувати жителі громад.

Наша сьогоднішня публікація – про БЮДЖЕТНІ СЛУХАННЯ, які є формою безпосередньої участі членів територіальної громади в бюджетному процесі, що передбачає громадське обговорення проєкту місцевого бюджету.

Чому це важливо?

Наявність такого інструменту сприяє відкритості влади, забезпеченню довіри між владою і громадою.

Функції бюджетних слухань:

– інформування громади про проєкт місцевого бюджету й одержання зауважень і пропозицій від членів територіальної громади;

– оцінка бюджету. Відповідно до Статуту, експерти можуть зробити свою оцінку бюджету, визначивши, чи враховано в ньому пріоритети громади тощо;

– висловлення пропозицій громадою щодо зміни бюджету.

Як цим користуватися?

Процедура проведення бюджетних слухань може включати такі етапи:

  • розробка Положення про бюджетні слухання;

  • оприлюднення проєкту бюджету громади з додатками;

  • оприлюднення оголошення про проведення бюджетних слухань;

  • реєстрація учасників;

  • запрошення представників експертного середовища;

  • проведення бюджетних слухань;

  • оприлюднення протоколу бюджетних слухань;

  • розгляд пропозицій, які озвучені на слуханнях, профільною депутатською комісією;

  • врахування, часткове врахування, неврахування пропозицій на сесії місцевої ради;

  • оприлюднення результатів остаточного врахування результатів бюджетних слухань ОМС.

У наступних публікаціях ми розповімо про інші інструменти партисипації, тож стеж за нашими постами з хештегом #включайся_в_бюджет_громади!

Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

ШКІЛЬНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ (ШГБ)

Що таке ШКІЛЬНИЙ ГРОМАДСЬКИЙ БЮДЖЕТ (ШГБ)? Це процес взаємодії органу місцевого самоврядування та адміністрації навчального закладу з молоддю шкільного віку, спрямований на залучення учнів 7-11 класів до участі в бюджетному процесі через подання проєктів і відкрите голосування за них та реалізацію проєктів-переможців, визначених безпосередньо учнями та ученицями.

Переваги:

  • розвивається учнівське лідерство, голоси учнів набувають більшої сили;

  • шкільний заклад отримує практичний досвід громадської співпраці;

  • між учнями, викладачами, шкільною адміністрацією і батьками вибудовуються здорові відносини та партнерство.

Як цим користуватися?

1. Прийняти Положення, визначитися з електронною платформою, яка буде слугувати майданчиком для промоції проєктів, можливості голосування за них. Наприклад: https://school-budget.e-dem.ua/.

2. Організувати у визначений період подачу проєктів від учнівської молоді 7-11 класів. Проєкти учнів та учениць мають стосуватися їхнього навчального закладу, результатом проєкту повинні мати можливість скористатися всі учні закладу.

3. На підтримку кожного проєкту має подаватися визначена в Положенні кількість голосів (підписів) учнів.

4. Створити комісію, зазвичай з числа педагогів та адміністрації закладу, до функцій якої належить первинна оцінка проєктів (наявність усіх документів, заповнення, розрахунки, підписи чи листи підтримки тощо).

5. Проєкти, що були затверджені конкурсною комісією, виносяться на голосування. Голосування за ідеї учасників здійснюється на електронній платформі чи у змішаній формі, але із внесенням даних на обраний електронний майданчик.

6. Реалізація проєктів-переможців покладається на заклад освіти. Кошти на реалізацію ШГБ закладаються в рівних частинах на кожен навчальний заклад.

7. Авторський нагляд за реалізацією проєкту покладається на автора та конкурсну комісію. Конкурсна комісія здійснює контроль та моніторинг (проведення закупівель, технічний нагляд тощо) реалізації проєкту.

8. За наслідками реалізації проєкту заклади освіти звітують перед профільними гуманітарними та фінансовими підрозділами.

У наступних публікаціях ми розповімо про інші інструменти партисипації, тож стеж за нашими постами з хештегом #включайся_в_бюджет_громади!

Ця публікація створена Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

БЮДЖЕТ УЧАСТІ (громадський бюджет, партисипативний бюджет)


Поінформовані та обізнані: ми продовжуємо серію публікацій у межах інформаційної кампанії проєкту «Бюджетна партисипація від А до Я», який реалізується Громадським Партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» https://www.facebook.com/ProbudgetUA за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» https://www.facebook.com/USAIDhoverla. Читати далі БЮДЖЕТ УЧАСТІ (громадський бюджет, партисипативний бюджет)