Архів категорії: Новини

Початок громадського обговорення щодо перейменування вулиці Лисенка в селищі Ясіня

Шановні жителі Ясінянської територіальної громади, відповідно до «Положення про найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Ясінянської територіальної громади», пропонуємо взяти участь у громадських обговореннях щодо перейменування вулиці Лисенка в селищі Ясіня – на вулицю Андрія Костика.

Читати далі Початок громадського обговорення щодо перейменування вулиці Лисенка в селищі Ясіня

Ясінянська селищна рада повідомляє про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо містобудівної документації

Ясінянська селищна рада повідомляє про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо містобудівної документації:

1.Про надання дозволу на розробку детальних планів визначення функціонального призначення земельних ділянок цільове призначення яких змінюється , за зверненням громадян:

1. Пацкан Віталій Федорович мешканець смт Великий Бичків вул. Шевченка № 131 на земельну ділянку площею 0,1000га., яка розташована в смт Ясіня полонина Драгобрат за межами населеного пункту за кадастровим номером 2123656200:08:001:0287 із земель рекреаційного призначення (07.01) у землі для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування (03.08).

2. Фріндт Емілія Йосипівна мешканка смт Ясіня вул. Шевченка № 23 на земельну ділянку площею 0,0500га., яка розташована в смт Ясіня вул. Лисенка за кадастровим номером 2123656200:09:001:0325 цільове призначення якої змінюється із земель для ОСГ(01.03) у землі для ОЖБ(02.01).

3. Пранничук Ольга Іванівна мешканка смт Ясіня вул. Миру № 140 на земельну ділянку площею 0,0937га., яка розташована в смт Ясіня вул. Воловець за кадастровим номером 2123656200:03:002:0054 цільове призначення якої змінюється із земель для садівництва (01.05) у землі для ОЖБ (02.01).

4. Зелінський Золтан Золтанович мешканець селища Ясіня вул. Воловець № 614 на земельну ділянку площею 0,0300 га., яка розташована в селищі Ясіня полонина Драгобрат за кадастровим номером 2123656200:08:001:0646 цільове призначення якої змінюється із земель для ОСГ(01.03) у землі для дачного будівництва (07.03).

5. Франц Віктор Федорович мешканець смт Ясіня вул. Підгірна № 14 а на земельну ділянку площею 0,1151 га., яка розташована в смт Ясіня вул. Лисенка за кадастровим номером 2123656200:09:001:0666 цільове призначення якої змінюється із земель для ОСГ(01.03) у землі для ОЖБ(02.01).

6. Мочернак Олена Дмитрівна, мешканка с. Лазещина, 586 площею 0,0700 га кадастровий номер 2123684500:02:001:0074 Лазещина, та площею 0,2500 га кадастровий номер 2123684500:02:001:005 Лазещина, (Сурдучок) за межами населеного пункту із земель ОСГ у землі для ОЖБ .

7. Дубітзка Світлана громадянка Чеська Республіка площею 0,7861 га кадастровий номер 2123684500:01:001:0221 Лазещина, Репегів за межами населеного пункту із земель ОСГ у землі для ОЖБ.

За детальною інформацією стосовно містобудівної документації можна звертатися до адмінбудівлі Ясінянської селищною ради кабінет № 6 за адресою селище Ясіня вул. Борканюка 7.

Відбулося засідання комісії з перейменування вулиць

Відбулося засідання комісії з перейменування вулиць

Сьогодні, 6 лютого в залі засідань Ясінянської селищної ради відбулось засідання комісії з найменування та перейменування вулиць, провулків, площ, парків, скверів та інших об’єктів на території Ясінянської територіальної громади.

На робочому засіданні було розглянуто питання про розгляд звернення депутата Ясінянської селищної ради щодо перейменування вулиці Лисенка в селищі Ясіня, до якого звернулись мешканці вулиці Лисенка з проханням перейменувати їхню вулицю на честь загиблого Героя в українсько-російський війні, військовослужбовця 128-ої окремої гірської-штурмової бригади Збройних Сил України – Андрія Костика.

Комісією було прийнято рішення врахувати думку жителів вулиці Лисенка в селищі Ясіня щодо перейменування назви вулиці та розпочати проведення громадського обговорення про перейменування вулиці Лисенка на вулицю Андрія Костика з метою залучення мешканців Ясінянської територіальної громади до розгляду поданої пропозиції та врахування їхньої думки.

Після проведення громадського обговорення комісії підготувати звіт про результати роботи комісії та надати його на розгляд чергового засідання виконавчого комітету Ясінянської селищної ради.

Громадське обговорення щодо мережі ЗЗСО в Ясінянській ТГ

Громадське обговорення щодо мережі ЗЗСО в Ясінянській ТГ

Увага! Розпочато громадське обговорення щодо оптимізації мережі закладів загальної освіти Ясінянської селищної ради!

Відповідно до ст. 143 Конституції України, ст. 11, ст. 25, ст. 66 Закону України «Про освіту», ст. 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» та ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» триває реформа освіти, основними складовими якої є перехід до 12-річної освіти та створення ліцеїв для надання якісної профільної середньої освіти.

Зокрема, з метою приведення до вимог чинного законодавства мережі закладів загальної середньої освіти Ясінянської територіальної громади, постає питання реорганізації та оптимізації шкіл задля забезпечення якісних освітніх послуг та життєвих можливостей для здобувачів освіти, виконання нормативних завдань освітнього процесу, ефективного використання матеріально-технічних, кадрових та фінансових ресурсів закладів середньої освіти.

Нагадаємо, що ч. 1 ст. 143 Конституції України закріплює право територіальних громад села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування, утворювати, реорганізовувати та ліквідовувати комунальні підприємства, організації і установи.

Відповідно до абз. 2 п. 30 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», реорганізація або ліквідація закладів освіти комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради.

Крім того, варто зауважити, що порядок та умови утворення, реорганізації, ліквідації та перепрофілювання закладів загальної середньої освіти законодавцем закріплено в нормах статей  профільного ЗУ «Про повну загальну середню освіти». Насамперед, попередньо наведена ст. 32 згаданого нормативного акту, передбачено, що мережа закладів загальної середньої освіти формується засновниками цих закладів відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства. У разі здійснення реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Окрім зазначеного, доцільно здійснити посилання на позицію Міністерства Фінансів України (лист від 02.03.2021 за № 07010-05-6/6741), яке звертає увагу на те, що «коштами освітньої субвенції забезпечується у повному обсязі оплата праці оптимальної чисельності вчителів при максимально ефективній мережі шкіл».

Принагідно відмітити, що питання, щодо створення спроможної освітньої мережі у Ясінянській територіальній громаді та  приведення існуючої  у відповідність до чинного законодавства, розглядалось на засіданні робочої групи, створеної для розроблення плану заходів з оптимізації мережі навчальних закладів Ясінянської громади, на загальношкільних батьківських зборах при закладах освіти нашої громади, а також під час нарад, проведених начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради з керівниками закладів загальної середньої освіти.

Разом з тим, підсумовуючи, додамо, що оптимізація шкільної мережі є надзвичайно актуальною, спроби відтермінувати цей процес  призведуть лише до погіршення ситуації. Реорганізація закладів освіти насамперед необхідна, щоб якість освіти всіх учнів була покращена, а освітня нерівність зменшувалася. Реорганізація шкіл у ліцеї та гімназії забезпечить здобуття учнями профільної освіти, а також зменшить навантаження на учнів та дозволить вивчати предмети, необхідні їм для майбутнього фаху.

Таким чином, виносимо на громадське обговорення план формування ефективної мережі закладів освіти  Ясінянської селищної ради на 2024-2027 роки:

 

№ за/п Заклад освіти Заходи Рік
1. Ясінянський ЗЗСО І-

ІІІ ступенів №1 Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області

«Ясінянський  ліцей №1» з структурними підрозділами: «Гімназія» та «Початкова школа» 2024-2027 роки
2. Ясінянський ЗЗСО І-

ІІІ ступенів №2 Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області

«Ясінянський  ліцей №2» з структурними підрозділами: «Гімназія» та «Початкова школа» 2024-2027 роки
3. Ясінянський ЗЗСО І-

ІІ ступенів №3 Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області

Ясінянська гімназія з структурним підрозділом «Початкова школа» 2024-2027 роки
4. Ясінянський ЗЗСО І ступеня №4 Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області Ясінянська початкова школа №4 2024-2027 роки
5. Ясінянський ЗЗСО І ступеня №5 Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області Ясінянська початкова школа №5 2024-2027 роки
6. Чорнотисянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області Чорнотисянський ліцей з структурними підрозділами: «Гімназія» та «Початкова школа»

 

2024-2027 роки
7. Лазещинський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області Лазещинський опорний ліцей з структурними підрозділами: «Гімназія» та «Початкова школа»

Опорний заклад з 3 філіями

2024-2027 роки
8. Квасівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області Квасівський ліцей з структурними підрозділами: «Гімназія» та «Початкова школа» 2024-2027 роки

 

Враховуючи вищевикладене, просимо, батьків, учнів, педагогічних працівників, громадські організації та всіх жителів громади взяти участь в громадському обговоренні та з розумінням ставитися до процесу оптимізації мережі закладів освіти у Ясінянській територіальній громаді, адже наші заклади загальної середньої освіти створювалися і розвивалися у зовсім інших демографічних та соціально-економічних умовах, а будь-яка система має адаптуватися до змін, навіть така консервативна, як освітня.

Якщо виникнуть питання чи непорозуміння щодо мережі закладів загальної середньої освіти, звертайтеся за роз’ясненнями до начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради Штефуряка Степана Васильовича. Номер телефону для зв’язку – 0986709847.

В разі виникнення пропозицій по мережі закладів освіти, відмінних, від наведених, надсилайте їх, будь ласка, у електронній формі на електронну адресу відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради – yasinjaosvita@gmail.com або заносіть особисто до відділу освіти, культури, молоді та спорту Ясінянської селищної ради, за адресою: смт Ясіня, вул. Шевченка, 5 (Ясінянський ЗЗСО І-ІІІ ступенів №2 Ясінянської селищної ради).

Громадські обговорення, ініціатором проведення яких виступає Ясінянська селищна рада, триватимуть протягом місяця з дня опублікування.

Сформовано Завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ясінянської селищної територіальної громади

У жовтні 2021 року на виконання вимог чинного законодавства Ясінянською селищною радою було прийнято рішення про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ясінянської територіальної громади Рахівського району Закарпатської області (№ 982 від 19.10.21, зміни до Рішення від 28.03.2023 № 2295).

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території.

Склад, зміст та порядок розроблення Комплексного плану визначається Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації (затверджено Постановою КМУ від 1.09.2021 р. № 926).

 

Порядком передбачено виділення підготовчого, основного та завершального етапів в процедурі розроблення комплексного плану.

 

Підготовчий етап було розпочато в жовтні 2021 року.Однак введення воєнного стану на деякий час перервало діяльність у цьому напрямку. З розумінням того, що успішний розвиток кожної територіальної громади є запорукою посилення України, забезпечення якомога швидшої перемоги та відбудови, у березні 2023 року було відновлено процедуру розроблення Комплексного плану.

Головне завдання підготовчого етапу полягає у формуванні Завдання на розроблення Комплексного плану.

У рамках підготовчого етапу у період з 29 березня по 30 квітня 2023 року було проведено збір пропозицій до розроблення Комплексного плану від усіх зацікавлених як фізичних, так і юридичних осіб (https://yasinya-gromada.gov.ua/?p=7344#more-7344).

Також було проведено збір заяв на участь у Робочій групі з формування завдання на розроблення Комплексного плану (https://yasinya-gromada.gov.ua/?p=7336#more-7336) та затверджено її персональний склад (Рішення виконкому Ясінянської селищної ради від 25 квітня 2023 року №35)

Робочою групою було проведено аналіз умов та потенціалу просторового розвитку території громади, опрацьовано надані зацікавленими сторонами пропозиції до Комплексного плану, визначенопріоритети довгострокового розвитку, перелік основних заінтересованих сторін у розвитку територіальної громади, сформовано та оприлюднено реєстр наданих пропозицій (https://yasinya-gromada.gov.ua/?p=7638).

Усі напрацьовані Робочою групою пропозиції були винесені на громадське обговорення у форматі стратегічної сесії – обов’язкового публічного заходу громадського обговорення зформування завдання на розроблення Комплексного плану.

З метою залучення якомога ширшого кола зацікавлених сторін завчасно було розміщено повідомлення про проведення стратегічної сесії (https://yasinya-gromada.gov.ua/?p=7617), додатково про час та місце її проведення (https://yasinya-gromada.gov.ua/?p=7640), як на сайті, так і в соціальних мережах та місцевих чатах, розіслано офіційні листи до підприємств та установіз запрошенням до участі у заході.

Стратегічна сесія була проведена 5 серпня 2023 року.За результатами підготовлено протокол стратегічної сесії та опубліковано його для ознайомлення і коментування (https://yasinya-gromada.gov.ua/?p=7769). Протокол містить усі винесені на обговорення напрацювання Робочої групи та результати проведеної дискусії. До Протоколу додано повний відео-запис заходу (https://youtu.be/_UNvW3QJ030).

Членами Робочої групи було опрацьовано висловлені пропозиції та зауваження до протоколу та підготовлено остаточну редакцію Протоколу Стратегічної сесії.

Враховуючи результати процедури громадського обговорення, Робочою групою розроблено та погоджено проєкт Завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ясінянської територіальної громади. За поданням Робочої групи Завдання було затверджено виконавчим комітетом Ясінянської селищної ради, визначеного рішенням Ясінянської селищної ради Замовником Комплексного плану. Пропонуємо ознайомитися з остаточною редакцією Завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ясінянської територіальної громади.

 

Ясінянська селищна рада  повідомляє про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо містобудівної документації

Ясінянська селищна рада  повідомляє про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості щодо містобудівної документації:

Про надання дозволу на розробку детальних планів визначення функціонального призначення земельних ділянок цільове призначення яких змінюється , за зверненням громадян:

  1. Андрейків Василь Богданович, мешканець____ на земельну ділянку площею 1,0000 га кадастровий номер 2123684500:03:002:0112 Лазещина, за межами населеного пункту із земель для ведення особистого селянського господарства (01.03) у землі для дачного будівництва (07.03).
  2. Ковалівський Леонід Віталійович, мешканець_____ на земельну ділянку площею 0,3013 га кадастровий номер 2123684500:03:002:0152 Лазещина, ур. Ланарівка за межами населеного пункту  із земель для будівництва об’єктів рекреаційного призначення (07.01) на індивідуальне дачне будівництво (07.03).
  3. Бунтушак Олена Михайлівна мешканка_____на земельну ділянку площею 0,0100 га., яка розташована в смт Ясіня вул. Миру за кадастровим номером 2123656200:09:001:0344 цільове призначення якої змінюється із земель для будівництва індивідуальних гаражів (02.05) у землі для будівництва та обслуговування будівель торгівлі (03.07).

Запрошуємо ознайомитися з протоколом Стратегічної сесії з формування завдання на розроблення Комплексного плану

 

                               

Запрошуємо ознайомитися з протоколом Стратегічної сесії з формування завдання на розроблення Комплексного плану

5 серпня 2023 року було проведено публічний захід громадського обговорення – Стратегічну сесію з формування завдання на розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ясінянської селищної територіальної громади.

У ході заходу було обговорено стратегічне бачення просторового розвитку громади, наявні на території громади проблеми і можливості розвитку, визначено перспективні для розміщення об’єкти та пріоритетні напрямки просторового розвитку громади.

Результати напрацювань Стратегічної сесії оформлені у форматі протоколу. Доступ за посиланням: https://tinyurl.com/ymr26wpf

Документ Протоколу поширений з можливістю коментування – запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитися з протоколом і додатками до нього та за доцільності надати свої пропозиції до протоколу.

Всі Ваші пропозиції приймаються до 15 грудня 2023 року включно у форматі коментарів до документу Протоколу або електронною поштою на адресу: yasinya.community@gmail.com

Довідково: Стратегічна сесія проведена на виконання вимог чинного законодавства та рішення Ясінянської селищної ради від 19.10.2021 року № 982 «Про розроблення Комплексного плану просторового розвитку території Ясінянської територіальної громади Рахівського району Закарпатської області».

Комплексний план просторового розвитку території територіальної громади є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, що визначає планувальну організацію, функціональне призначення території, основні принципи і напрями формування єдиної системи громадського обслуговування населення, дорожньої мережі, інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки і благоустрою, цивільного захисту території та населення від небезпечних природних і техногенних процесів, охорони земель та інших компонентів навколишнього природного середовища, формування екомережі, охорони і збереження культурної спадщини та традиційного характеру середовища населених пунктів, а також послідовність реалізації рішень, у тому числі етапність освоєння території. Склад, зміст та порядок розроблення Комплексного плану визначається Порядком розроблення, оновлення, внесення змін та затвердження містобудівної документації (затверджено Постановою КМУ від 1.09.2021 р. № 926).

 

Про формування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб.

Шановні мешканці Ясінянської громади!

 

Відповідно до постанови КМУ від 04.08.2023 № 812 «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб», виконавчим комітетом Ясінянської селищної ради планується формування Ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Склад Ради утворюється у кількості 18 осіб, з яких чисельність представників органу, при якому утворено Раду, становить шість осіб, внутрішньо переміщених осіб – дев’ять осіб та представників громадських об’єднань, які провадять діяльність у сфері забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб – три особи.

Метою діяльності Ради є сприяння вирішенню питань, пов’язаних із реалізацією державної політики у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

Хто має бажання доєднатися до Ради, працювати на громадських засадах та брати активну участь у її діяльності – ласкаво просимо!

Стати членом Ради запрошують:

– внутрішньо переміщених осіб Ясінянської територіальної громади;

– громадські об’єднання, в статуті яких визначено, що їхня  діяльність спрямована на забезпечення та захист прав внутрішньо переміщених осіб і реалізацію проектів у межах Ясінянської  територіальної громади.

Для цього вам необхідно з 13.11.2023 по 27.11.2023 особисто звернутися за адресою смт Ясіня, вул. Борканюка, 1, Центр надання адміністративних послуг Ясінянської селищної ради, та надати наступні документи:

заяву у довільній формі;

документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або відображення в електронній формі інформації, що міститься у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, сформованих засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або єДокумент;

документ про освіту (за наявності);

мотиваційний лист кандидата, в якому викладаються обґрунтування для обрання його до складу Ради;

відомості про контактний номер телефону та адресу електронної пошти кандидата (за наявності);

довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи або електронної довідки, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік такої особи, на електронному носії, критерії якого підтримують використання мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (за наявності технічної можливості), або листа громадського об’єднання щодо включення до складу Ради представника громадського об’єднання.

Вказані документи також можна надіслати на електронну адресу: cnap@yasinyagromada.gov.ua

Запрошуємо активістів з числа зареєстрованих в громаді внутрішньо переміщених осіб, представників релокованого бізнесу, громадських та благодійних організацій, які готові брати активну суспільно-політичну участь у житті громади, долучатися до Ради ВПО у нашій громаді

Проявіть свою громадянську позицію! Долучайтеся до Ради з питань внутрішньо переміщених при виконавчому комітеті Ясінянської селищної ради!

Повідомлення про оприлюднення проекту  регуляторного  акту «Про встановлення цін на вивезення сортованих та несортованих ТПВ Ясінянським ВЖКП» 

Повідомлення про оприлюднення проекту  регуляторного  акту «Про встановлення цін на вивезення сортованих та несортованих ТПВ Ясінянським ВЖКП» 

Згідно з вимогами Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», з метою одержання зауважень та пропозицій від суб’єктів господарювання та населення  на офіційному веб-сайті Ясінянської селищної ради оприлюднюється проект рішення Ясінянської селищної ради  «Про  встановлення цін на вивезення сортованих та несортованих ТПВ Ясінянським ВЖКП»  з аналізом їх регуляторного впливу.

З текстом проекту рішень та аналізом їх регуляторного впливу всі бажаючі можуть ознайомитись  в  приміщенні Ясінянської селищної ради за адресою: Закарпатська область,Рахівський район, смт Ясіня вул.Борканюка № 7, а також на сайті Ясінянської селищної ради, рубрика «Регуляторна політика»  за адресою http:// yasinya-gromada.gov.ua.

Зауваження та пропозиції в письмовій формі приймаються протягом місяця з дня оприлюднення проекту рішення за поштовою адресою: 90630, Закарпатська область, Рахівський район смт Ясіня вул. Борканюка,7.

Клопотання Ясінянське ВЖКП