Ясінянська громада стала переможцем міжнародного проєкту «Таємниці України для тебе»

Завершився Міжнародний культурно-соціальний проєкт “Таємниці України для тебе”. В рамках проєкту було подано більше 5000 тисяч заявок у трьох номінаціях.

За результатами проєкту, Ясінянська територіальна громада увійшла в число переможців проєкту в номінації “Автентична українська кухня” представляючи біле золото Карпат – «Гуцульську овечу бриндзу».

Мета даного проєкту – залучення громад до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України, зокрема: народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), зібрання рецептів автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), популяризація історичних, природних та культурних об’єктів з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл/міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки).

Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених в давній “черпаний” спосіб, і подарованих в Національну бібліотеку України ім.Вернадського, Національну бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США.

Ясінянська громада надзвичайно вдячна організаторам проєкту!