Ясінянська громада реалізує проєкт «5 країн – одна ріка»

В рамках проєкту «5 країн – одна ріка»та за ініціативи представників ГО «Pet Kupa”(країна Угорщина), приватного підприємця Бийла Франц та педагога Ясінянського ЗЗСО І-ІІІ ст. 1 Марії Кезлер, 24-25 травня, біля стадіону в селищі Ясіня розміщена лабораторія «Mumu» (у вигляді Корабля), де можна побачити процес переробки вторинної сировини (пет кришок).
Переробка пет кришок є безвідходним виробництвом, але найголовнішою перевагою вторинного використання пластика є турбота про екологію, адже для повного розкладання полімерів необхідно близько 300 років.
Основними етапами технології перероблення пет кришок є:
1. Збір і сортування тари на кольорову і прозору.
2. Подрібнення пластику на спеціальній дробильній установці. Після подрібнення сировина має форму пластівців, які можуть бути білого або різнобарвного характеру.
3. Агломерація – спікання пластмасових пластівців при високій температурі, яке виконується в спеціальних прес установках (температура установки близько 219 С). В ході даної процедури виходять грудочки, або агломерат, який в подальшому може бути гранулюванням.
4. Наступним процесом переробки є грануляція, завдяки чому сировина буде більш чистою і якісною. Гранули, які виходять в ході цього процесу, міцні, мають правильну форму, однаковий розмір і вагу. Надалі гранули оформляються в брикети. Робиться це, головним чином для того, щоб перероблену пластмасу було зручніше транспортувати і зберігати.
Серед учасників заходу, які приймають участь в огляді процесу переробки є наймолодші учасники заходу – це учні початкових класів Ясінянської громади.
Педагоги Ясінянського ЗЗСО І-ІІІ ст. проводять інформаційну та роз’яснювальну роботу щодо сортування та утилізації твердих побутових відходів.
Тож запрошуємо всіх охочих побачити процес переробки!