Цьогорічний паводок у Ясінянській громаді на 80% потужніший за торішній

Голова Ясінянської територіальної громади Андрій Делятинчук повідомив, що цьогорічний паводок у Рахівському районі Закарпатської області на 80% потужніший за торішній.

“Якщо порівняти минулорічний червневий паводок на Рахівщині і цей, що стався 10 липня 2021 року, то минулорічний завдав нам лише 20% від тієї шкоди, що маємо від цьогорічного. Якщо тоді річка Чорна Тиса розлилася і доходила до дворів, то цього разу вода доходила людям до вікон. Ми здивувалися, коли після паводку помітили багато “нір”, які пробила вода з-під землі, тобто до значної кількості води, яка випала з неба, додалися ще й підземні води. Також багато зсувів цьогоріч внаслідок паводку. Тому такі руйнування”, – сказав Андрій Делятинчук.

Наразі відновлюється сполучення із селами та присілками громади, які були відрізані паводком від центральних доріг.

“Вчора розчистили дорогу для проїзду, також відновили електропостачання — із 4-ох трансформаторів були ввімкнені три, четвертий привезли і встановили новий. Рятувальники, лісівники та військові продовжують розчищення дворів від мулу та сміття”,- сказав голова Ясінянської тергромади.

Найперше працюють у дворах літніх і самотніх людей.

Також, представниками місцевої влади проводиться подворовий обхід постраждалих, формуються списки та акти обстеження.

Суму збитків та точну кількість поданих заяв буде оголошено найближчим часом.