Фермерське господарство в Карпатському селі Чорна Тиса

Фермерське господарство – одне із найдавніших і основних ремесел гуцулів, яке стало невід’ємною складовою матеріальної і духовної культури українських горян.

Утримання та розведення худоби було чи не єдиним способом вижити в суворих гірських умовах для наших місцевих жителів.
За умов відсутності значних площ придатних для ведення сільського господарства земель, горяни змушені були освоювати гірські схили і високогірні луки, на яких влаштовували полонини.
В літній сезон гуцули виганяли й випасали там свою худобу, в той час, як долини річок використовувалися для сінокосіння.Такі господарства глибоко вкоренилося в культуру та побут місцевих жителів формуючи їх світогляд, вірування, традиції та обряди.
Сьогодні, 6 травня, в складі старости села Чорна Тиса Анатолія Павлюка, кореспондента журналу «Forbes»Катерини Шаповал та працівників апарату виконавчого комітету Ясінянської селищної ради Наталії Харбаки та Іванни Брандіс відвідали фермерське господарство «Чорна Тиса ПЛЮС», яке знаходиться в селі Чорна Тиса на урочищі Подерей.
Дане фермерське господарство утримує понад 100 овець. Догляд за вівцями веде сім‘я Іллі Вербищука.
Мандрівка до полонинського господарства була дуже цікавою, адже, збереження та дотримання гуцульських традицій вкрай важливе в наш час.
Маючи таку нагоду Катерина Шаповал подарувала старості села Чорна Тиса однин із випусків журналу «Forbes», де розміщена стаття про історію колективного майна Карпатських скотарів.