Установчі збори робочої групи проєкту «Hutsul Ethnos»

Вчора, 27 липня, в Ясінянській територіальній громаді відбулися перші Установчі збори щодо Договору про співробітництво територіальних громад ГУЦУЛЬЩИНИ (Закарпатської, Івано-Франківської, Чернівецької областей) у формі реалізації спільних проєктів «Hutsul Ethnos» щодо розвитку туризму.Ясінянська, Богданська, Ворохтянська, Верховинська, Вижницька, Зеленська, Косівська, Космацька, Коломийська, Кутська, Поляницька, Надвірнянська та Яремчанська ромади ГУЦУЛЬЩИНИ делегували учасників для початку роботи установчих зборів та створили робочу групу, де обрали керівний склад групи.

Нажаль, Рахівська територіальна громада не делегувала учасника для подальшої співпраці щодо реалізації Договору міжмуніципального співробітництва територіальних громад ГУЦУЛЬЩИНИ та не взяла участь в перших установчих зборах. Маємо надію, що в наступних запланованих зборах все ж таки Рахівська громада візьме участь в даному співробітництві, адже, даний Договір був підписаний головою Рахівської територіальної громади.

Співголовами робочої групи «Hutsul Ethnos» було обрано представника Ясінянської громади – Наталія Харбака та представника Косівської громади – Ірину Дімбровську, а також було обрано секретаря робочої групи з Вижницької громади – Андрія Романа.

Даний договір був підписаний 23 травня 2021 року в Ясінянській ТГ та зареєстрований в Міністерстві розвитку громад та території України у Реєстрі договорів про співробітництво територіальних громад під № 698 від 31.02.2021 року.

На установчих зборах робоча група визначила ряд завдань та обговорила подальші кроки, над якими буде працювати, зокрема, це:

• створення конкурентоздатного туристичного продукту;
  • збільшення туристичних потоків, що забезпечують значний внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад, шляхом збільшення дохідної частини бюджету;
  • збільшення кількості робочих місць;
  • створення сприятливих умов для відпочинку мешканців і гостей громади за умов збереження раціонального використання культурного-історичної та природної спадщини;
  • розробка Статуту та реєстрація громадської організації «Hutsul Ethnos»;
  • активна промоція та створення сторінки «Hutsul Ethnos» в мережі Facebook, Instagram, Telegram;
  • розробка мобільного додатку «Hutsul Ethnos», який міститиме туристичну інформацію про 14 громад ГУЦУЛЬЩИНИ.

Наступні установчі збори заплановані на 31 серпня 2021 року у Ворохтянській територіальній громаді.

Наприкінці заходу, голова Ясінянської територіальної громади Андрій Делятинчук подякував учасникам Установчих зборів за активність та креативні ідеї для розвитку громад.