Селищний голова Андрій ДЕЛЯТИНЧУК прийняв участь у Міжнародній науковій конференції

16 грудня 2021 року селищний голова Андрій ДЕЛЯТИНЧУК прийняв участь у Міжнародній науковій конференції, організованій в рамках проєкту польської співпраці для розвитку, співфінансованій Міністерством закордонних справ Республіки Польща під назвою: Екологістика – вдосконалення управління звалищами твердих побутових відходів.

“Побутовим відходам не місце в таких мальовничих горах, а наші діти повинні зростати у чистому екологічному середовищі”  – такими словами розпочав свою доповідь на тему – Проблеми поводження з відходами в гірській місцевості, селищний голова Андрій ДЕЛЯТИНЧУК.

У доповіді оголошено проблеми важкодоступності гірських територій, відсутності місця для будівництва сміттєзвалища, незацікавленості інвесторів. Тому головною метою, за словами селищного голови Андрія ДЕЛЯТИНЧУКА, є формування екологічної свідомості у нового підростаючого покоління.

Також, висвітлено основні завдання громади: підвищення екологічної свідомості мешканців громади щодо охорони та збереження довкілля; залучення мешканців для укладення договорів на вивезення твердих побутових відходів; формування додаткових площадок для збору та вивезення твердих побутових відходів; закупівля сецтехніки, сміттєвого та іншого обладнання; будівництво сміттєсортувальної станції.

Андрій ДЕЛЯТИНЧУК висловлює подяку доктору технічних наук, доценту, підполковнику служби цивільного захисту Василю ПОПОВИЧУ за можливість репрезентувати Ясінянську громаду на міжнародній конференції.

В цілому, конференція стала підсумком заходів, а також платформою для обговорення важливих, з точки зору поводження з відходами, не лише технічних, а й соціальних питань. Проблеми та ризики звалищ є досить важливими питаннями для обговорення, тому важливою місією конференції стало надання суттєвої підтримки для тих, хто займається проблемою зібрання відходів, та підвищення свідомості про загрози невідповідного поводження з відходами.

Метою заключної конференції стало висвітлення основних проблем та шляхів вирішення ситуації з твердими побутовими відходами, їх утилізацією та переробленням, розкритті комплексу екологічних та пожежних небезпек, які генерують сміттєзвалища. Також учасники конференції представили науково обгрунтовані напрацювання, спрямованні на підвищення рівня екологічної безпеки сміттєзвалищ та ревіталізації девастованих ландшафтів.

Повна версія Міжнародної наукової конференції.