Підсумки збитків, нанесених паводком 10.07.2021 року

10 липня на території Ясінянської громади та Рахівського району склалася надзвичайна ситуація, внаслідок якої випала аномальна кількість атмосферних опадів у вигляді інтенсивного зливного дощу: загалом за годину випало більше півмісячної норми опадів, що зумовило різке підвищення рівня води у річках.

У результаті – відбулися значні зсуви грунту, паводок зруйнував інфраструктуру, дорожнє полотно, мости, пішохідні переправи, берегоукріплення, затопив – житлові будинки, господарські споруди, гаражні приміщення, дворогосподарства та побутову техніку, знесено водою – легкові автомобілі, мотоцикли, свійські тварини та навіть людське життя.
В Ясінянській селищній раді було проведено оперативну нараду, сформовано штаб та залучено відповідні структури для ліквідації наслідків стихійного лиха.
Комісіями селищної ради було проведено обстеження інфраструктури, житлових будинків та дворогосподарств для фіксування нанесених збитків всім постраждалим мешканцям Ясінянської громади.
Підраховано, опрацьовано та перевірено всі заяви та акти.
Статистика сумна, всього складено 168 актів обстежень, зокрема зафіксовано втрату майна у заявах:
• пошкоджено житлових будинків – 91 заява;
• пошкоджено/знесено господарські будівлі та споруди – 76 заяв;
• зсувів грунту – 62 заяви;
• затоплено, нанесено гравію на земельні ділянки – 53 заяви;
• втрата особистого свійського господарства – 6 заяв;
• втратат особистого бджологосподарства – 2 заяви;
• затоплено, замулено колодязів питної води – 39 заяв;
• різні пошкодження гаражних приміщень – 9 заяв;
• різні пошкодження пішохідних переправ – 9 заяв;
• різні пошкодження особисто побудованих автомобільх мостів – 20 заяв;
• замулено доріг до житлових будинків – 5 заяв;
• пошкоджено легкового автотранспорту – 14 авто;
• втрата мототранспорту (квадроцикли, мотоцикли) – 5 заяв;
• електроінструмент та електроприлади – 18 заяв;
• побутова техніка – 24 заяви;
• втрата/пошкодження будівельних матеріалів – 16 заяв;
• паливні дрова – 23 заяви;
• продукти харчування – 7 заяв;
• пошкодження твердопаливних котлів – 9 заяв;
• меблі – 24 заяви.
Голова Ясінянської селищної ради Андрій Делятинчук дякує голові Закарпатської обласної державної адміністрації Анатолію Полоскову, працівникам ДСНС України, поліції, військовослужбовцям Національної Гвардії України, ДП «Ясінянське ЛМГ», депутатському корпусу та виконавчому комітету Ясінянської селищної ради, підприємцям та підприємствам, які
оперативно відреагували і прийняли вагому участь у ліквідації наслідків стихії, також, керівникам району та області, які в перші дні були на місці, чим показали, що люди не одинокі у своїй біді.