Про обмеження використання штучних квітів, кошиків та вінків, виготовлених з пластику.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Ясінянської селищної ради №5 від 25 березня 2021 року «Про обмеження використання штучних квітів, кошиків та вінків, які виготовлені з пластику на території кладовищ Ясінянської територіальної громади» та з метою зменшення кількості твердих побутових відходів, які засмічують землю та атмосферне повітря, Ясінянська селищна рада рекомендує всім мешканцям та релігійним організаціям всіх конфесій територіальної громади обмежити використання на кладовищах штучних квітів, кошиків та вінків, виготовлених з пластику.
Пластикові квіти та вінки мають нетривалий термін використання, з часом їх викидають на смітники. Якщо пластмасу закопувати в землю, вона не розкладається упродовж багатьох десятків років. Натомість під час спалювання створює діоксини, які виділяють отруйні для навколишнього середовища речовини, що провокують виникнення злоякісних пухлин.
☝️Варто зазначити, що переробка та утилізація такого сміття потребує значних матеріальних витрат. Найкраще, замість штучних квітів та вінків, посадити на кладовищах живі квіти.
Звертаємось до всіх громадян з проханням обмежитись у використанні від пластикової поминальної атрибутики!
Бережіть своє здоров’я та оточуючих!