Обмін паспорта-книжечки на ID-картку

Державна міграційна служба України відповідає на часті питання:
-У яких випадках можна обміняти паспорт-книжечку на ID-картку?
-Оформити ID-картку замість паспорта-книжечки може кожен громадянин України – у будь-якому віці і просто за бажанням.
Куди можна звернутися?
-Для обміну паспорта зразка 1994 року на ID-картку можна звернутися до будь-якого підрозділу Міграційної служби або ЦНАП, незалежно від зареєстрованого місця проживання. Такий порядок встановлено на період карантину, але передбачається залишити його і надалі.
-Чи потрібно приносити довідку про зареєстроване місце проживання?
-Якщо у паспорті-книжечці проставлено штамп про реєстрацію місця проживання – потреби у такій довідці немає. На чип ID-картки та до Єдиного державного демографічного реєстру (ЄДДР) буде внесено те місце реєстрації, яке зазначене у паспорті-книжечці.
-Як бути, коли ID-картка готова, але забрати її за місцем оформлення не маю можливості?
– Готовий для видачі паспорт-картку можна отримати у будь-якому іншому підрозділі Міграційної служби. Для цього потрібно подати до такого підрозділу особисту заяву і зачекати на доставку документа.
-Чи можна оформити ID-картку, тимчасово перебуваючи за кордоном?
-Українські консульські установи уповноважені оформлювати лише паспорти для виїзду за кордон та деякі інші документи. Тому ID-картку, яка є «внутрішнім» паспортом, можна оформити виключно на території України – у підрозділах ДМС, ЦНАП або центрах «Паспортний сервіс».
-Чи правда, що в застосунку #Дія ID-картка відображається одразу після оформлення?
-Цифрову версію ID-картки (так само, як закордонного паспорта) #Дія може згенерувати лише після отримання документа власником, про що до ЄДДР вноситься відповідна відмітка.