На громадян, які спалюють листя, суху траву та ін. рослинні рештки чекає штраф

Важливо знати, що спалювання листя, сухої трави та інших рослинних рештків забороняється згідно законів України :

• «Про охорону атмосферного повітря»,
• «Про охорону навколишнього природного середовища»,
• «Про охорону земель»,
• «Про благоустрій населених пунктів»,
• «Про рослинний світ»,
• «Про тваринний світ».
Звертаємо Вашу увагу, що у разі виявлених порушень передбачається адміністративна, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність, а саме за:
самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 3060 грн до 6120 грн, на посадових осіб від 15300 грн до 21420 гривень,
порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 1530 грн до 4590 гривень,
знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, яке призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4950 грн до 15300 грн і на посадових осіб – від 10710 грн до 18360 гривень.
Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом.
Винні особи караються штрафом від 91800 грн до 153000 грн або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.
Пам’ятайте! Навіть невелике вогнище на городі може стати страшною трагедією для людини й екологічною катастрофою для природи, адже у вогні гинуть тисячі тварин, а дим надзвичайно шкідливий і провокує різноманітні хвороби.
Закликаємо мешканців Ясінянської територіальної громади не палити опале листя, суху траву та інші рослинні рештки, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу!