Мінрегіон зареєстрував договір про міжмуніципальне співробітництво територіальних громад Гуцульщини

Днями Мінрегіон зареєстрував договір про міжмуніципальне співробітництво 14 гуцульських громад. Підготовку, обговорення з представниками громад та консультаційний супровід здійснювали представники Програми “U-LEAD з Європою”, а саме команди Закарпатського та @ULEAD –
Про це інформує Закарпатський РО.

Зауважимо, що договори міжмуніципального співробітництва дозволяють громадам швидше, якісніше та комплексно долати свої виклики та розв’язувати проблеми.
Радник Закарпатського РО Павло Рябоконь зазначив, що в основу укладення міжмуніципальних договорів покладений європейський досвід. Зокрема, є п’ять форм співробітництва громад. Один з алгоритмів – реалізація спільного проєкту, дозволяє уникнути зайвих бюрократичних умовностей та згуртувати громади докупи однієї ідеї. Тим паче, що такий механізм додає бонусів під час різноманітних конкурсів, приміром, державних чи транскордонних.
“Я прибічник того, що такі договори дають можливість громадам поспілкуватися та об’єднати свої зусилля”, – зауважив Павло Рябоконь. Загалом процес від ідеї до реєстрації договору зайняв близько двох місяців.
Перший договір про співробітництво 14 територіальних громад Гуцульщини «Гуцул Етнос» підписали у селищі Ясіня на Закарпатті.
Договір уклали 14 громад Гуцульщини – Богданська, Верховинська, Вижницька, Ворохтянська, Зеленська, Коломийська, Космацька, Косівська, Кутська, Поляницька, Надвірнянська, Рахівська, Яремчанська та Ясінянська. Тобто, 3 закарпатські, 10 прикарпатські та одна буковинська громада.
Договір співробітництва підписаний для розвитку туризму, збереження гуцульських традицій, ремесел та промислів на засадах співробітництва між громадами Гуцульщини Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Наступним кроком у цій співпраці буде створення робочого органу, який займатиметься реалізацією проєкту «Гуцул Етнос».
Голова Ясінянської селищної ради Андрій Делятинчук зауважив, що підписання цього договору дозволить створити конкурентоспроможну туристичну сферу та заохочувати більше туристів для відвідування Гуцульщини.
«Це забезпечить значний внесок у соціально-економічний розвиток територіальних громад шляхом збільшення дохідної частини бюджету, збільшення кількості робочих місць, а також створення сприятливих умов для відпочинку жителів і гостей громад за умов збереження і раціонального використання культурно-історичної та природної спадщини», – сказав він.
Громади Гуцульщини мають потужний потенціал у сфері туризму, розвитку креативних індустрій, виробництві екологічних продуктів, тому активна співпраця громад дозволить використати цей потенціал і реалізувати не один розвитковий проєкт.
“Об’єднання зусиль заради спільного розвитку безумовно сприятиме збільшенню кількості цікавих розвиткових проєктів гуцульських громад, а також слугуватиме хорошим прикладом для наслідування інших громад краю”, – сказав керівник Закарпатського РО Микола Сюсько.
У “U-LEAD з Європою” зазначають, що така співпраця громад може дати створення своєрідного бренду Гуцульщини, підготовку спільних туристичних маршрутів та проєктів, інвестиційних пропозицій та проєктів, розвиток креативних індустрій, збереження та розвиток етнокультурних гуцульських традицій, ремесел та промислів, промоцію та створення унікальних гуцульських продуктів, наприклад, кошика зі смаколиками, серед яких важливим інгредієнтом є бринза тощо.
Цей договір став шостим у регіоні. У 2014-2015 роках був укладений договір щодо доріг, наступні стосувалися ЦНАПів та екологічної тематики. Загалом в Україні укладено та зареєстровано більше 700 міжмуніципальних договорів. Лідирує серед всіх регіонів Полтавська область. Ознайомитися з повним переліком міжмуніципальних договорів можна на сайті Мінрегіону.
Довідка:
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.