Вітання з нагоди храмового свята преподобного Олексія

Шановні мешканці Ясінянської територіальної громади!
Прийміть найщиріші вітання з нагоди храмового свята преподобного Олексія, Карпаторуського сповідника!
В історії Православної Церкви на Закарпатті ХХ ст. світлою ниткою проходить ім’я архімандрита Олексія (Кабалюка).
Олексій (Кабалюк) народився 1 вересня 1877 р. в селищі міського типу Ясіня, в родині Івана Кабалюка та Ганни Кульчицької. Преподобний Олексій Карпатський (Карпаторуський) був архімандритом Свято-Миколаївського чоловічого монастиря в Ізі (Закарпатська область). Він був ярим активістом руху за відродження православної віри на Закарпатті, де вона була знищена католицькою унією. Він багато потрудився на цій ниві та багато тисяч народу Закарпаття навернув до Православ`я, через що зазнав багато утисків та гонінь від угорської влади.
У своїх піснеспівах Православна Церква називає його “зіркою Карпатською, що променистим світлом засяяла” та “апостолів послідовником”, який “народ свій до правдивої віри повернув”.
За благословенні труди, спрямовані на відродження та утвердження православ’я у краї 21 жовтня 2001 р. його було причислено до лику місцевошанованих святих.
Відомо багато зцілень від важких недугів після щирих звертань до преподобного Олексія Карпатського. Тому молитва до нього сьогодні, в час пошесті згубної, є особливо актуальною.
Тож, шановні мешканці громади, я щиро вітаю Вас зі святом!
Нехай це величне свято наповнить Ваше серце та серця Всіх парафіян церкви Преподобного Олексія Карпаторуського світлими почуттями віри, надії, і любові. Хай душевна чистота, мир та спокій, добро і достаток будуть у Ваших оселях, і слово Боже надасть усім Вам наснаги на добрі і благі діла. Нехай цей День принесе світло до Ваших родин, затишок та Господню благодать.
Хай Господь обдаровує всіх Вас многими літами, міцним здоров’ям, духовною силою, дарує всесильну свою допомогу у щирій праці на славу Христової Церкви, нашої громади та всієї України.
З повагою, голова Ясінянської територіальної громади Андрій Делятинчук!