Відбулося акція з благоустрою екологічної пам’ятки природи «Андромеда»

З нагоди відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття, вчора, 20 травня в селі Чорна Тиса відбулося прибирання території екологічної пам’ятки природи «Андромеда» (Чорна Багна).
Унікальна пам’ятка природи «Андромеда» або «Чорна багна», що знаходиться в селі Чорна Тиса охоплює площу у 8,9 гектарів і розміщена на прирічковій терасі лівого схилу долини річки Чорна Тиса на висоті 700-750 м. н.р.м.. Це найбільше за площею у Свидовецькому масиві верхове сфагнове болото з класичним опуклим сферичним рельєфом. «Андромеда» отримала природоохоронний статус у 1984 році. Тут зростає унікальна болотна рослинність, серед якої дуже рідкісна комахоїдна рослина росичка круглолиста, Карпатський релікт – багно болотне, і звичайно, квіти андромеди. Також «Чорна багна» є осередком перебування червонокнижних видів фауни, таких як тритон карпатський і болотяна перламутрівка.
Участь у заході взяли голова Ясінянської селищної ради Андрій Делятинчук, староста села Чорна Тиса Анатолій Павлюк, апарат виконавчого комітету Ясінянської селищної ради, педагоги Чорнотисянського ЗЗСО І-ІІІ ст., учні Чорнотисянського шкільного лісництва, працівники ДП Ясінянське ЛМГ, заступник голови Рахівської районної ради Іван Копич, приватний підприємець Бийло Франц та представники ГО «Pet Kupa»з країни Угорщини.
Зібране та посортоване сміття відвезено до пункту прийому вторинної сировини Бийла Франц.